previous arrow
next arrow
Slider

اگر امروز از شما سوال شود، مهمترین تهدید که در سال 2020 و 2021 جهان را تهدید کرده است، یا تهدید می‌کند بدون شک، بسیاری از شما از Covid19 کرونا نام خواهید برد، اما کارشناسان سیمانتک نظر دیگری دارند. 
به علت رویکرد جدید مردم و استفاده از فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی و دورکاری کارمندان باج افزارها شروع به فعالیت روز افزون نموده اند. به طوری در این مدت کوتاه حملات DDOS و DOS به طرز چشمگیری افزایش یافته است. 
در این مدت هیچ تهدید فراتر از تهدید امنیت شرکت های بزرگ که اکثر کارمندان آن به صورت دورکار مشغول به فعالیت هستند، آن را تهدید نمی کند.

اگر سال 2019 سالی بود که حملات باج افزار هدف قرار گرفت، 2020 سالی بود که گروه های باج افزار هدف قرار دادن تاکتیک های خود و یافتن راه های جدید برای تحت فشار قرار دادن قربانیان خود برای پرداخت هزینه ها بودند. مطمئناً این روند در سال 2021 به صورت روز افزون، ادامه خواهد داشت. قبلاً هکرها به کاربران در شرکت‌های بزرگ حمله می‌کردند ولی در حاضر با توجه به تغییر روش و کار در خانه کارمندان، به کسب اطلاعات (دزدین اطلاعات) از کامپیوتر کاربران روی آورده اند. در این مدت شرکت سیمانتک به بکارگیری آپدیتهای جدید و شناخت کامل رفتار باج افزارها سعی در خنثی کردن این حمله‌ها داشت. 

#در_خانه_بمانیم