previous arrow
next arrow
Slider

شرکت سیمانتک در سال 1982 توسط Gary Hendricks در California تاسیس گردید. در ابتدا هندریکس در طرح تولید و توسعه ++C و PASCAL مشارکت داشت ولی با ورود شرکت بزرگتر از این پروژه ها صرفنظر گردید.یکی از حامیان شرکت سیمانتک در جهت توسعه روز افزون بنیاد ملی علوم آمریکا یا همان NSF می باشد. در سال 1984 با ادغام شرکت سیمانتک با شرکت A&Q فصل تازه ای از تولید نرم افزارهای خود را شروع کرد و در نهایت در سال 1990 با کمک شرکت Norton Computing آغازگر حرفه ای ترین خدمات حفاظت از داده (آنتی ویروس) و مدیریت داده (Data Managment) در در سطح جهان شدند

 

درباره سیمانتک

نقطه عطف دیگر در سال 2004 اتفاق افتاد و دو شرکت سیمانتک و وریتاس ادغام خود را اعلام نمودند. در طی سال‌ها شرکت سیمانتک استراتژی خود را در تملک شرکت های مختلف را ادامه داد که از جمله آن‌ها می‌توان از VeriSign Securuty و PGP and Gurdian Edge اشاره داشت. در حال حاضر سیمانتک معتبرترین و خوش نام‌ترین تولید نرم‌افزارهای امنیتی در سطح جهان می‌باشد. که با خدمت گرفتن نزدیک به 20.000 کارمند بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را به مشتریانش در سطح جهان عرضه می‌دارد.

در آگوست 2019 در اقدامی تاریخی شرکت عظیم Broadcom، شرکت سیمانتک را در قراردادی با بالاترین رقم فی مابین دو شرکت نرم افزاری، تملک نمود.

BroadcomSymantec
محصولات مشابه